Start kampanii antynikotynowej dla pracowników PKN ORLEN

W dniu Międzynarodowego Dnia bez Papierosa – 31 maja br., PKN ORLEN we współpracy z Grupą SAPR uruchomił kampanię antynikotynową dla pracowników PKN ORLEN. Celem akcji „Uzależnieni od zdrowia. Wolni od tytoniu” jest zachęcenie osób palących do zamiany szkodliwych nawyków na dobre i zainteresowanie ich zdrowym trybem życia.

Z samego rana, na pracowników PKN Orlen w Płocku i Warszawie czekały hostessy z jabłkami oraz ulotkami na temat kampanii.

W ramach  kampanii antynikotynowej zaplanowano szereg działań. Powstała strona internetowa www.wolniodtytoniu.pl, zaplanowano także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. W ramach kampanii zostaną również zrealizowane spotkania z ekspertami, które mają na celu wsparcie osób w procesie rzucenia palenia i otrzymanie konkretnych sugestii jak opracować swój indywidualny plan zerwania z nałogiem. Zapraszamy do zapoznania się szerzej z informacjami na naszej stronie.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, palenie tytoniu to jeden z najbardziej szkodliwych dla naszego zdrowia nałogów. W Polsce z powodu palenia tytoniu umiera ok. 60 tys. ludzi rocznie – to 15 razy więcej niż ginie w wypadkach samochodowych. Jeśli porównamy tę liczbę do populacji miasta, będzie to liczba odpowiadająca ponad połowie mieszkańców Płocka. Statystyki wskazują, że 90% zachorowań na raka płuca spowodowanych jest paleniem tytoniu. Co roku z powodu biernego palenia umiera także 2 tysiące osób (dane: http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/uzaleznienia/tyton/palenie-tytoniu-w-liczbach/).