WARSZTATY

Program warsztatów koncentruje się na zdrowotnych, psychologicznych i społecznych aspektach palenia i rzucania palenia (szkodliwości palenia, mechanizmach obronnych, aspektach społecznych i emocjonalnych). W trakcie zajęć zostaną podane konkretne przykłady, jak przygotować się do rzucania palenia, radzenia sobie z chęcią zapalenia po zaprzestaniu palenia. Uczestnicy dokonają analizy siły uzależnienia od palenia i motywacji do rzucenia. W trakcie warsztatów będzie okazja do przebadania się smokelizerem, który sprawdza zatrucie tlenkiem węgla z dymu tytoniowego.

RAMOWY PROGRAM:

  • Co mi grozi? Zdrowotne skutki palenia.
  • Dlaczego palę? Mechanizm uzależnienia, emocjonalne i społeczne oblicza uzależnienia od tytoniu.
  • Co mnie powstrzymuje przed rzuceniem? Rola przekonań i systemu iluzji i zaprzeczeń.
  • Samokontrola i jej znaczenie w rzucaniu palenia.
  • Radzenie ze stresem po odstawieniu papierosów.
  • Kto może mi pomóc? Rola wsparcia społecznego, instytucji pomagających palaczom, serwisy internetowe.
  • Czy są leki, które mi pomogą? Czy e-papieros jest alternatywą? Farmakologia w służbie rzucania palenia.

EKSPERCI:

Magdalena Cedzyńska, psycholog (Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii), psychoterapeuta (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy SWPS). Od 15 lat zaangażowana w działania na rzecz prewencji pierwotnej nowotworów, edukację środowisk medycznych w zagadnienia dotyczące leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu. Od 2002 kierownik Poradni Pomocy Palącym przy Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie. Kieruje również ogólnopolską Telefoniczną Poradnią Pomocy.

Współautorka akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia kursu diagnostyki i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu oraz autorskich warsztatów dla palaczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom palącym (indywidualnym  grupowym).

Koordynatorka wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Autorka 7 publikacji naukowych (peer-reviewed) i 7 wydawnictw książkowych, rozdziałów i monografii, programów edukacyjnych, ustnych wystąpień konferencyjnych, abstraktów, oraz plakatów. Członek Europejskiego  Zarządu Międzynarodowej Sieci Kobiet Przeciwko Paleniu Tytoniu (International Network of Women Against Tobacco).

Łukasz Balwicki, doktor nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego, adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Uniwersyteckiej Poradni Leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu oferującej od 10 lat pomoc palącym.  Autor wielu publikacji naukowych oraz praktycznych poradników dla uzależnionych od palenia papierosów. Koordynator wielu programów i kampanii antytytoniowych realizowanych we współpracy z pracodawcami, samorządami terytorialnymi i instytucjami administracji rządowej. Autor i lider programów polityki antytytoniowej finansowanych z grantów Bloomberg Initiative prowadzonych w koordynacji ze Światową Organizacją Zdrowia i Campaign for Tobacco-Free Kids. Były zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego d.s. zdrowia publicznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Współpracuje w charakterze eksperta z WHO i The European Observatory on Health Systems and Policies.

 

W ramach kampanii antynikotynowej „Uzależnieni od zdrowia. Wolni od tytoniu” zostaną przeprowadzone spotkania warsztatowe dla pracowników Sponsora kampanii – firmy PKN ORLEN. Więcej szczegółów w Intranecie.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA 

W celu zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu organizowanym w ramach kampanii antynikotynowej „Uzależnieni od zdrowia. Wolni od tytoniu.” prosimy Państwa o wypełnienie poniższego formularza.

Spotkanie odbędzie się w dniu 30 czerwca br. w godzinach: 17.00-19.30 w Best Western Hotel Petropol, przy Al. Stanisława Jachowicza 49, w Płocku.

Podane dane są niezbędne abyśmy mogli się z Państwem skontaktować i potwierdzić Państwu udział w szkoleniu.

Dysponujemy 50 miejscami na spotkanie. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do zapoznania się z ramowym programem szkolenia oraz informacjami o naszych ekspertach. 

Oświadczenia: